
Стабилизирани свлачища по Българското Черноморско крайбрежие
Карта на стабилизираните свлачища в областите (ниво LAU1), граничещи с Черно море. Картата съдържа информация за броя на стабилизираните свлачища, тяхната площ в дка и съотношението на същите в регулация към общият им брой в проценти.

Потенциални свлачища по Българското Черноморско крайбрежие
Карта на потенциалните свлачища в областите (ниво LAU1), граничещи с Черно море. Картата съдържа информация за броя на потенциалните свлачища, тяхната площ в дка и съотношението на потенциалните свлачища в регулация към общият им брой в проценти.

Заплаха от наводнение
Зони със заплаха от наводнение, критична инфраструктура в риск, намеса в речните корита.

Местоположение и зони за експлоатация на природни ресурси
Зони с разрешения за търсене и проучване на нефт и природен газ, концесионни площи за добив на природни ресурси, минерални водоизточници.

Недвижими и подводни културни ценности
Недвижими и подводни културни ценности в Черно море и в зони „А“ и „Б“ по ЗУЧК, степен на защита, степен на реставрация, социализация, интегрираност. Национални и транснационални културни маршрути.

Разположение на основни урбанистични, транспортни и туристически центрове на територията на Черноморското крайбрежие
Видове урбанизирани територии според функциите и степента на застрояване в тях, морски курортни селища и комплекси. Довеждаща транспортна инфраструктура – пътища от Републиканската пътна мрежа и ЖП линии, съществуващи и проектни обекти и съоръжения на пристанищна инфраструктура (национални и регионални; яхтени, рибарски), летища и интермодални терминали (съществуващ и в проект)

Екологично състояние
Екологично състояние на реките, езерата и морските води, химично състояние на подпочвените води в българският водосборен басейн на Черно море.

Морски пространствен план на Република България
Морски пространствен план на Република България 2021-2035.

Морски пространствен план на Република България 2021-2035. Зониране на морските пространства
Зониране на морските пространства в териториалното море, континенталния шелф и в изключителната икономическа зона на Република България. Функциите и ползванията са групирани в четири вида зони: Зони със забрана за ползване (Ззп) Зони със специфичен режим на опазване (Зср) Мултифункционални зони (Змф) Зони за бъдещи ползвания (Збп) За всяка от зоните се систематизират режимите, които трябва да бъдат спазвани и правилата на взаимодействие с други функции и дейности. Отчитайки динамичния характер на средата и на документа Морски пространствен план, това зониране също има динамичен характер за отразяване на промени, при изменение на условията на средата, технологиите, националните или секторните приоритети и потребности.

Биоразнообразие и НЕМ, включително в крайбрежната зона
Полигонови и точкови слоеве на основните елементи на Националната екологична мрежа (НЕМ).

Tрансгранично морско пространствено планиране България - Румъния
Зона за Tрансгранично морско пространствено планиране България - Румъния

Съвместна оперативна програма за трансгранично сътрудничество
Съвместна оперативна програма за трансгранично сътрудничество по Европейски инструмент за съседство "Черноморски басейн 2014 - 2020".

Крайбрежни рискови зони - абразия, ерозия, свлачища
Скорост на абразия, площи, засегнати от ерозия, скорост на преместване на свлачищата.